21 MAR 2020

Wspieramy przedsiębiorców w walce ze skutkami epidemii koronawirusa.

Walka z koronawirusem toczy się nie tylko na froncie medycznym czy epidemiologicznym. Jedną z największych ofiar koronawirusa jest biznes. Obecny okres to dla wielu firm walka o przetrwanie. Wiele przedsiębiorstw praktycznie z dnia na dzień straciło płynność finansową. W ciągu ostatnich dni dostajemy wiele zapytań o to, jak chronić swoje firmy od kryzysu, który może być znaczniej bardziej dotkliwy niż ten z 2008 roku. Z pewnością części przedsiębiorców pomoże zaprezentowany przez rząd pakiet tzw. „Tarcza Antykryzysowa”, jednakże zaprezentowane rozwiązania nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb biznesu. Poza tym, nie można liczyć tylko i wyłącznie na pomoc od rządu. Koniecznym jest podjęcie szeregu działań przez właścicieli firm, aby w jak najmniejszym stopniu odczuć skutki obecnej sytuacji. Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcami, zachęcamy do podejmowania środków prewencyjnych, a jeśli już Państwo odczuwacie skutki epidemii – do natychmiastowego reagowania. Bagatelizowanie sytuacji może skutkować, że żaden „respirator” nie będzie w stanie uratować firmy.

W związku z tym, powołaliśmy w naszej kancelarii zespół prawników, który zajmuje się doradztwem naszym klientom w zakresie podejmowania decyzji, jakich środków prawnych mogą użyć by uchronić się przed potencjalnym kryzysem, a nawet zamknięciem firmy. Koordynatorem zespołu jest doświadczony radca prawny Łukasz Krzysztofiak.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prowadzenie szeregu działań informacyjnych dla przedsiębiorców o wszelkich zmianach prawnych oraz pomocy rządowej. Na naszej stronie w najbliższych dniach pojawi się szereg artykułów dotyczących prawnych aspektów prowadzenia biznesu w czasie stanu epidemii. Lista z artykułami, która jest na bieżąco aktualizowana, znajduje się poniżej.

Specjalnie dla przedsiębiorców uruchomiliśmy formularz, gdzie możecie Państwo zadawać na bezpłatnie pytania dotyczące wpływu koronawirusa na prowadzoną przez Państwa działalność. Odpowiedzi na pytania pojawiać się będą na naszej stronie internetowej.

Nasze artykuły dotyczące aspektów prawnych w zakresie biznesu i koronawirusa:

  1. Koronawirus a praca – 5 najczęściej zadawanych pytań.
  2. Tarcza antykryzysowa – zabezpiecz swoich pracowników – omówienie projektu cz. I
  3. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców – omówienie projektu cz. II
  4. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla samozatrudnionych – omówienie projektu cz. III
  5. Tarcza antykryzysowa – wsparcie dla najemców i wynajmujących lokale handlowe – omówienie projektu cz. IV
  6. Tarcza antykryzysowa – wsparcie podatkowe – omówienie projektu cz. V

Aby być na bieżąco z najważniejszymi dla Państwa informacjami zachęcamy do obserwowania naszego profilu w serwisie Facebook, gdzie publikujemy najnowsze doniesienia, nasze analizy prawne oraz odpowiadamy na najczęstsze pytania.