21 MAR 2020

Wspieramy przedsiębiorców w walce ze skutkami epidemii koronawirusa.

Walka z koronawirusem toczy się nie tylko na froncie medycznym czy epidemiologicznym. Jedną z największych ofiar koronawirusa jest biznes. Obecny okres to dla wielu firm walka o przetrwanie. Wiele przedsiębiorstw praktycznie z dnia na dzień straciło płynność finansową. W ciągu ostatnich dni dostajemy wiele zapytań o to, jak chronić swoje firmy od kryzysu, który może być znaczniej bardziej dotkliwy niż ten z 2008 roku. Z pewnością części przedsiębiorców pomoże zaprezentowany przez rząd pakiet tzw. „Tarcza Antykryzysowa”, jednakże zaprezentowane rozwiązania nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb biznesu. Poza tym, nie można liczyć tylko i wyłącznie na pomoc od rządu. Koniecznym jest podjęcie szeregu działań przez właścicieli firm, aby w jak najmniejszym stopniu odczuć skutki obecnej sytuacji. Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcami, zachęcamy do podejmowania środków prewencyjnych, a jeśli już Państwo odczuwacie skutki epidemii – do natychmiastowego reagowania. Bagatelizowanie sytuacji może skutkować, że żaden „respirator” nie będzie w stanie uratować firmy.

W związku z tym, powołaliśmy w naszej kancelarii zespół prawników, który zajmuje się doradztwem naszym klientom w zakresie podejmowania decyzji, jakich środków prawnych mogą użyć by uchronić się przed potencjalnym kryzysem, a nawet zamknięciem firmy. Koordynatorem zespołu jest doświadczony radca prawny Łukasz Krzysztofiak.

Zapraszamy serdecznie, aby zapoznać się z naszym Informatorem dla przedsiębiorców – Tarcza Antykryzysowa 2.0, w którym omawiamy najważniejsze aspekty pomocy zaoferowanej przez rząd. Aby pobrać informator prosimy kliknąć w poniższy link.

>> TARCZA ANTYKRYZYSOWA 2.0 i nie tylko – INFORMATOR DLA PRZEDSIĘBIORCÓW <<

Jednocześnie rozpoczęliśmy prowadzenie szeregu działań informacyjnych dla przedsiębiorców o wszelkich zmianach prawnych oraz pomocy rządowej. Na naszej stronie w najbliższych dniach pojawi się szereg artykułów dotyczących prawnych aspektów prowadzenia biznesu w czasie stanu epidemii. Lista z artykułami, która jest na bieżąco aktualizowana, znajduje się poniżej.

Nasze artykuły dotyczące aspektów prawnych w zakresie biznesu i koronawirusa:

 1. Zobacz, jakie rozwiązania przynosi Tarcza Antykryzysowa dla klientów biur podróży
 2. Zobacz 9 złotych zasad pracy zdalnej, dzięki którym unikniesz kary za naruszenie przepisów RODO.
 3. Jak prawidłowo polecić pracownikowi pracę zdalną? [WZÓR DOKUMENTU]
 4. Koronawirus a praca – 5 najczęściej zadawanych pytań.
 5. Czy można łączyć różne środki pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej?
 6. Tarcza Antykryzysowa i ZUS – zobacz wszystko, co musisz wiedzieć.
 7. Odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące Tarczy Antykryzysowej (projekt ustawy oraz finalna wersja).
 8. Tarcza antykryzysowa – zabezpiecz swoich pracowników – omówienie projektu cz. I
 9. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców – omówienie projektu cz. II
 10. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla samozatrudnionych – omówienie projektu cz. III
 11. Tarcza antykryzysowa – wsparcie dla najemców i wynajmujących lokale handlowe – omówienie projektu cz. IV
 12. Tarcza antykryzysowa – wsparcie podatkowe – omówienie projektu cz. V

Aby być na bieżąco z najważniejszymi dla Państwa informacjami zachęcamy do obserwowania naszego profilu w serwisie Facebook, gdzie publikujemy najnowsze doniesienia, nasze analizy prawne oraz odpowiadamy na najczęstsze pytania.