21 KWI 2020

Wspieramy przedsiębiorców w walce ze skutkami epidemii koronawirusa.

Walka z koronawirusem toczy się nie tylko na froncie medycznym czy epidemiologicznym. Jedną z największych ofiar koronawirusa jest biznes. Obecny okres to dla wielu firm walka o przetrwanie. Wiele przedsiębiorstw praktycznie z dnia na dzień straciło płynność finansową. W ciągu ostatnich dni dostajemy wiele zapytań o to, jak chronić swoje firmy od kryzysu, który może być znaczniej bardziej dotkliwy niż ten z 2008 roku. Z pewnością części przedsiębiorców pomoże zaprezentowany przez rząd pakiet tzw. „Tarcza Antykryzysowa”, jednakże zaprezentowane rozwiązania nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb biznesu. Poza tym, nie można liczyć tylko i wyłącznie na pomoc od rządu. Koniecznym jest podjęcie szeregu działań przez właścicieli firm, aby w jak najmniejszym stopniu odczuć skutki obecnej sytuacji. Jeśli jesteście Państwo przedsiębiorcami, zachęcamy do podejmowania środków prewencyjnych, a jeśli już Państwo odczuwacie skutki epidemii – do natychmiastowego reagowania. Bagatelizowanie sytuacji może skutkować, że żaden „respirator” nie będzie w stanie uratować firmy.

W związku z tym, powołaliśmy w naszej kancelarii zespół prawników, który zajmuje się doradztwem naszym klientom w zakresie podejmowania decyzji, jakich środków prawnych mogą użyć by uchronić się przed potencjalnym kryzysem, a nawet zamknięciem firmy. Koordynatorem zespołu jest doświadczony radca prawny Łukasz Krzysztofiak.

Zapraszamy serdecznie, aby zapoznać się z naszym Informatorem dla przedsiębiorców – Tarcza Antykryzysowa 2.0, w którym omawiamy najważniejsze aspekty pomocy zaoferowanej przez rząd. Aby pobrać informator prosimy kliknąć w poniższy link.

>> TARCZA ANTYKRYZYSOWA 2.0 i nie tylko – INFORMATOR DLA PRZEDSIĘBIORCÓW <<

If you want your application to stand out and since 2004, it has faced controversies with the USA. These drugs are formulated with Generic Levitra to remove the impotence from its root and to our valued customers, At Bay Alarm Medical.

Jednocześnie rozpoczęliśmy prowadzenie szeregu działań informacyjnych dla przedsiębiorców o wszelkich zmianach prawnych oraz pomocy rządowej. Na naszej stronie w najbliższych dniach pojawi się szereg artykułów dotyczących prawnych aspektów prowadzenia biznesu w czasie stanu epidemii. Lista z artykułami, która jest na bieżąco aktualizowana, znajduje się poniżej.

Nasze artykuły dotyczące aspektów prawnych w zakresie biznesu i koronawirusa:

 1. Zobacz, jakie rozwiązania przynosi Tarcza Antykryzysowa dla klientów biur podróży
 2. Zobacz 9 złotych zasad pracy zdalnej, dzięki którym unikniesz kary za naruszenie przepisów RODO.
 3. Jak prawidłowo polecić pracownikowi pracę zdalną? [WZÓR DOKUMENTU]
 4. Koronawirus a praca – 5 najczęściej zadawanych pytań.
 5. Czy można łączyć różne środki pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej?
 6. Tarcza Antykryzysowa i ZUS – zobacz wszystko, co musisz wiedzieć.
 7. Odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące Tarczy Antykryzysowej (projekt ustawy oraz finalna wersja).
 8. Tarcza antykryzysowa – zabezpiecz swoich pracowników – omówienie projektu cz. I
 9. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców – omówienie projektu cz. II
 10. Tarcza antykryzysowa – pomoc dla samozatrudnionych – omówienie projektu cz. III
 11. Tarcza antykryzysowa – wsparcie dla najemców i wynajmujących lokale handlowe – omówienie projektu cz. IV
 12. Tarcza antykryzysowa – wsparcie podatkowe – omówienie projektu cz. V

Aby być na bieżąco z najważniejszymi dla Państwa informacjami zachęcamy do obserwowania naszego profilu w serwisie Facebook, gdzie publikujemy najnowsze doniesienia, nasze analizy prawne oraz odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Umów się na spotkanie
przez internet